Roosmarii Ilu- ja Tervisekeskus

Clycopeeling

Laboratories Filorga Glykopeeling

KEEMILINE KOORIMINE 30% GLÜKOOLHAPPEGEELIGA

Mida tähendab keemiline koorimine ?
 
See on  maailmas üsna laialdaselt kasutatuaviluprotseduur, kus erinevate ainetega (alfahüdroksühapped-AHA, triklooräädikhape-TCA, salitsüülhape jt.) kiirendatakse pindmiste, kahjustunud naharakkude irdumist ja uute, tervemate rakkude paljunemist. Sõltuvalt keemilisest ainest ja selle kontsentratsioonist saab teostada nii pindmisi kui ka  sügavaid koorimisi, mõjutades naha erinevaid kihte  ja parandades sellega erinevaid  naha seisundeid ja haigusi.
30% glükoolgeel võimaldab teha pindmist koorimist, mis piirdub epidermise e. marrasknaha ülemiste kihtidega.
 
Millist toimet glükoolhappegeel nahas avaldab?
 
Glükoolhape kuulub alfahüdroksühapete (AHA) e. puuviljahapete hulka, olles kõige sagedamini kasutatav AHA kosmeetikatoodetes. AHA -d on puuviljades jt. looduslikes allikates esinevad orgaanilised karboksüülhapped. (nt. glükoolhape suhkruroos, piimhape tomatites, hapupiimas), mis on võimelised oma molekuli väikiese suuruse tõttu läbima nahka ja kutsuma seal esile tervet rida häid muutusi:
 
  • glükoolhape nõrgendab naha pindmiste kihtide rakkudevahelisi sidemeid, mille tulemusena kiireneb  surnud ja kokkukleepunud rakkude eraldumine nahalt tuues esile uuema, värskema, siledama pinna ja ühtlasema värvitooniga naha,
  • vähendab rasu hulka nahal ja poorides,    
  • aitab kõrvaldada komedoone ja vähendab vistrikute teket, 
  • hajutab nahas vähesel määral pigment  melaniini, omades nõrka pleegitavat toimet,
  • niisutab nahka ja vähendab veekadu nahast,
  • suurendab teiste paiksete ainete (hoolduskreemid ja ravimid) läbivust ja mõju seal,
  • suurendab pärisnahas kollageeni sünteesi, mis toob kaasa pärisnaha paksenemise ja pindmiste kortsude vähenemise,
 
 
Milliste nahaseisundite puhul on protseduur soovitatav?
 
Kõige sagedasemad happekoorimise näidlustused on:
  • rasune ja aknele kalduv nahk
  • päikesekahjustused (kareda, ebaühtlase pinnatekstuuriga nahk, peenelaiguline hüperpigmentatsioon, peened kortsud)
  • pigmendilaigud e. melasmid, kus ravi peaks kombineerima pleegitava ravimiga.
Kuna tegemist on pindmise protseduuriga e. nn “värskendava koorimisega, võib seda teha ka lihtsalt naha elustamiseks, jume ja toonuse parandamiseks.
 
Kui sageli võib happekoorimist teha?
 
Paremate tulemuste saavutamiseks on vajalikud korduvad protseduurid ja soovitud efekt võib saabuda alles mitme kuu pärast. Glükoolhappega koorimist on soovitatav korrata 1-2 nädala tagant, 4- 6 nädala jooksul. Samuti sõltub koorimiste arv  naha seisundist, mida me mõjutada tahame. Tulemus on kindlasti parem, kui kombineerime keemilise koorimise paiksete toimeainetega (tretinoiin, C-vitamiin, hüdrokinoon jt), mis on olulised naharakkude uuenemise kiirendamisel.
 
Kas protseduuriga kaasneb ka kõrvaltoimeid?
 
Mõnedel patsientidel võib koorimise järgselt jääda 12-24 tunniks vähene naha punetus. Mõnikord võib esineda üksikutes näo piirkondades kerget kestendust 1-2 päeva. Kuna suureneb naha tundlikkus ultraviolettkiirgusele, ei soovita protseduuride ajal käia solaariumis ja suvel peab kasutama laia spektriga päikesekaitsekreemi (faktor>15).
 
Kes peaksid ettevaatlikud olema?
 
Nahal ei tohi olla ägedaid nahapõletikke ja vigastusi. Tumeda nahatüübiga inimestel võib ärritusreaktsioonile kaasuda hüperpigmentatsiooni oht.
 
Kas puuviljahapped on ohutud?
 
FDA (Food and Drug Administration) on tunnistanud ohutuks AHA -tooted, mille AHA-sisaldus  ei ole üle 10% ning mille pH on 3,5 ja enam, st. nad ei tohi olla liiga tugevad koorijad ega liiga happelised. AHA tooted alates 30 %  on mõeldud professionaalseks kasutamiseks.
AHA tooted ei ole toksilised ega imendu ning on ohutud kasutada ka raseduse ja imetamise ajal.
  
Dermato- veneroloog
Marge Tampere


Laboratories Filorga Glykopeeling

 
 
 
                                        
 
Laboratories Filorga Glykopeeling on uus nahakoorimisviisi, mis sobib isegi ülitundlikule nahale. Veelgi enam, seda võib kasutada aasta ringi, ka suvel, sest päevitamine ei ole välistatud. Protseduuri järgselt ei teki olulist punetust, ega kestendust ja see on suureks eeliseks konkurentide ees. Soodustades kollageeni ja elastiini sünteesi, on Glykopeeling naha vananemis- vastase ja kauakestva toimega.
                                    
Näidustused:
ealise- ja fotovananemise ennetamine, pigmendihäire erinevad vormid, pindmised kortsud, halb jume.
 
Soovitatav kuur: 4-6 seanssi 8-10 päevaste vahedega, 1-2 korda aastas.

Toetav kuur:
kasutada kodus GlykoPeel sarja koduhoolduse vahendeid, depigmenteerivat kreemi ja päiksekaitsekreemi SPF 30

Tagasi ülesse