Roosmarii Ilu- ja Tervisekeskus

Helista meile

LIFTMASSAAZ, ajakiri ÜKS


 

 Tekst Ülli Plink


Kui keegi oleks veel kümmekonna aasta eest väitnud, et naha ilu saab taastada ja kortse kaotada ilukirurgiata, oleks ta ilmselt välja naerdud. Täna aga piisab perfektse väljanägemise saamiseks tretist ilu- ja tervisekeskusesse, kus moodne tehnika naha uuele elule aitab.

Kehamõnu näol 

Tee Roosmarii Ilu- ja Tervisekeskusesse Tallinnas Tõnismäel on mulle tuttav. Pealinna ühe uuendusmeelsema salongina on just Roosmarii toonud esimesena Eestisse paljukiidetud LPG endermoloogilise ravimassaaži kõigi oma arengutega ning ka imelise vibromassaažiaparaadi ProEllixe, millest keegi eelmisel viisaastakul veel unistadagi ei osanud. Kõike seda on ju vaja omal nahal proovida ja sellest ka iselaadsesse sõltuvusse jääda…
Liftmassaaž, mida Eestis on tehtud juba poolteist aastat, on aga minu jaoks midagi uut. Saan seda proovida salongi juhataja Helina Vende enda käe all, kes annab mulle alustuseks peegli ja palub n-ö kaardistada näopiirkonnad, millele ta protseduuri ajal LPG-masina imelist otsikut oskuslikult suunates rohkem rõhku võiks pöörata. Kogenud terapeudina teeb ta mu naha seisukorda hinnates märkmeid, et paika panna esialgne hooldusskeem, millest saab ilmselt ka tulevikuks hea võrdlusaluse.
Enne massaažilauale laskumist luban endale veel seletada kõike, mis mind eest ootab, ja saan aru, et ei saa tegelikult midagi aru. Õigem on võõrapärase nimega Liftmassaaž kohe omal nahal ära proovida ja siis üle uurida, mida minuga täpselt tehti. Mõistan vaid, et seekord saavad massaažimõnu osaliseks mu nägu, kael ja dekoltee, mitte keha, millele lubab LPG uusim metoodika – Lipomassaaž – kauni kontuuri anda nii naha elastsust parandades kui ka rasvarakkude mahu vähenemist soodustades. Tean, et keha saab LPG-protseduuride käigus alati mõnusalt läbi muditud, ega kujuta ette, kuidas sama metoodika näol võiks toimida. Aga tunnen seda kohe, kui Helina LPG-masina erilise otsikuga lümfidrenaazi tegema ja nahka stimuleerima asub. „LPG põhimõte on panna kõik uuesti toimima, ka näo puhul – me ei võta midagi ära ega pane midagi juurde, vaid aitame kõik nahaalused protsessid, mis tasapisi on aeglustunud, uuesti tööle panna,” ütleb Helina masina uinutava surina saatel.

Meditatiivne elamus

Liftmassaaž on neljaetapiline: lümfidrenaaž, naha stimulatsioon, kortsukeste silumine ja taas lümfidrenaaž. Neil spetsialisti abita vahet teha on keeruline, sest kogu protseduuri käigus tehtav kiire pulsatsioon tundub, nagu näpistaks ja paitaks keegi õrnalt su nahka samaaegselt. Ja ehkki protseduuri läbiviija jaoks on pulseerimissagedused neil etappidel erinevad, on tunne lihtsalt äraütlemata mõnus. Isegi uskumatu, aga pulsatsioon näol on kohati lausa varbaotsteni tuntav ja isegi uinutav. Ülima lõõgastuse ajal saan aimamisi aru, kui masin nähtavate joonekeste kallal toimetama asub, ja kuulen Helinat pärast seda ütlevat, et kui kortsupõhjad on lõõgastunud, on lümfidrenaaž lõpus justkui ülesilumiseks eriti hea.
Tund liftingut möödub pooleldi meditatiivselt ja märkamatult. Kui masinamüha vaikib, tunnen lausa füüsiliselt, et elutegevus naha pealispinna all on uue hoo sisse saanud. Helina kannab kortsupõhjadele veel siluvat seerumit ja kogu näole kreemi, et hoolduse toime kestust pikendada. Nimelt on LPG-l nüüd ka tõhusaid masinhooldusi toetav kosmeetikasari, mida Liftmassaaži tehes kasutatakse.
Näolihaseid ei julge pärast kõike seda kohe liigutadagi, sest pulseerimine on nendenigi jõudnud ja nahaaluskoed justkui kerkima pannud. Siiski – kõik toimib, lihtsalt paremini kui enne, kinnitab ka Helina, lisades, et erinevalt ilukirurgiast toimub siin naha nooruslikkuse taastamine lihtsalt, loomulike protsesside käigus. “Kerge pulsatsioon, mida tegin, paneb vibroplastid nahas aktiivsemalt toimima ja kuna eri faaside käigus võetakse kõik rakkudeni läbi, paraneb ainevahetus ja ka vere lümfiringe ning kõik hakkab paremini toimima. Selles, et Liftmassaaž on alternatiiv ilukirurgiale, pole kahtlust – tulemusi, mida siin oma silmaga näinud oleme, on rohkem, kui oskasime oodata. Mõistagi võtab kõik aega, aga see on ka loomulik, sest muutused ei saagi olla kiired. Isegi noaga midagi ära lõigates on lõpptulemuste ilmnemine aeganõudev.“

Ajapööre tagasi
Spetsiifilisemaks minnes täpsustab Helina, et tegemist oli lausa kolmedimensioonilise pulsatsiooniga, mis mõjutab nahka kolmemõõtmeliselt. Vibratsioon aktiveeris naharakke ja vibroplastide kaudu jõudis selle mõju ka kollageen- ja elastiinkiududesse, mis tagavad naha elastsuse ja kiirendavad naha taastootmist. “See on nagu naha restruktureerimine – sa ei pane puuderkreemi ja värvi, millega vigu varjata, vaid ehitad naha uuesti üles.”
Pärast protseduuri vaatab mulle peeglist vastu väliste muutusteta, ent ilmselgelt toimunuga väga rahul olev nägu. Küsin seepeale, kui palju peaks Lipomassaaži tegema, et tõsisemate probleemide – kortsude ja lõtvunud nahaga – silmaga nähtavaid tulemusi näha. “Seda võib teha ühekordselt, näiteks päev enne pidustusi,” ütleb Helina Vende. “Aga et toime püsiks ja muutused nähtavaks saaksid, tuleks massaaži teha pikema aja jooksul. Seda soovitatakse teha kuurina kaks korda nädalas, kokku 20 hooldust. Tulemus sõltub mõistagi palju ka sellest, mis staadiumis alustada. Kui alustad profülaktikaks, võiks teha korra kuus. Kui probleemid on juba nähtavamad, peab rohkem kannatust varuma, et aeg tagasi pöörata ja kõik nahaaluses koes uuesti üles ärgitada.”
Selle teadmisega Roosmariist lahkungi, et meie kõigi õnneks on olemas koht, kus saab, ise samal ajal mõnuledes, parandada naha toonust ja siluda kortse, lümfiringe ergutamisest ja naha noorendamisest rääkimata.

Tagasi ülesse