Roosmarii Ilu- ja Tervisekeskus

PLEXR Plasmahooldus

 

PLEXR® Plasma Soft Surgery

 

 

Meil on suurim heameel esitleda, ainus originaalne Plasmaseade Eestis:

 

PLEXR® PLASMA Soft Surgeri, mis on maailmas täiesti uudne ja murranguline plasma tehnoloogia. Ilumaailmas suure revolutsioonilise läbimurde teinud ja paljusid auhindu võitnud plasmatehnoloogia on pioneeriks esteetilises meditsiinis ja on väljatöötatud Professor Giorgio Fippi poolt, kes on Itaalia Esteetilise Meditsiini Ühingu president. Meetod omab rahvusvahelist patenti ja on turul esimene ja ainus originaalne plasmaseade. Meie keskuses teostavad protseduure arst ja medõde, kes on saanud vastava väljaõppe ja omavad sertifikaati Plexr® Plasma seadmega töötamiseks.

 


 

 

                        

 

PLEXR® kujutab endast alternatiivset lähenemist protseduuridele, mis seni olid väga invasiivsed ja seda just enne ja pärast operatsiooni tekitavate komplikatsioonide tõttu nagu anesteesia, kirurgiline resektsioon, õmblused ja armid. PLEXR® seevastu on mitteinvasiivne, veretu, kiire taastumisega ja ohutu protseduur. Selle uuendusliku tehnoloogia tõttu on nüüd võimalik saada samu tulemusi kui tavapärasel kirurgilisel viisil, ilma üldanesteesia vajaduseta, ilma armide, ilma verevalumite ja tarbetute riskideta. 

                       

 

Kuidas PLEXR® Plasma töötab?

Protseduuriks kasutatava seadme otsikuga tekitatakse naha pinnast 1mm kaugusel üliväikesed, kontrollitud suurusega plasma laengud, mille tulemusena tekib naha pinnal sublimatsioon ja visuaalselt on see nähtav naha pinnale tekkivate täpikestena. Täpikeste arvelt toimub kollageeni kiudude kiire kokkutõmbumine ja pinguldumine. Esimene tulemus on juba näha hoolduse ajal. Tekitades sellisel moel naha pinnale erineva asetusega punktide struktuuri, saab üleliigset nahka erinevatel näo— ja kehapiirkondadel edukalt vähendada ja pinguldada.

 

Antud tehnoloogia on väga täpne ja mõju protseduuri ajal on eelkõige naha pindmisesele kihile ehk epidermisele. Ümbritsevatele kudedele otsene mõju puudub, nii et isegi selliseid piirkondi nagu on silmalaud, limaskestad, saab töödelda sügavamaid kudesid kahjustamata. Seepärast peetaks antud meetodit ka blepharoplastika, ehk silmade ringlõikuse asendajana murranguliseks. 

 

 

                                   

Näidustused

 

PLEXR® Pasma meetod on uus alternatiiv silma ringlõikusele ehk blepharoplastikale ja on mõeldud eelkõige liigse nahapinna vähendamiseks näo- ja kehapiirkondades ja seeläbi ka kortsukeste silumiseks.

 

Näidustused on:
 

 • blepharoplastika, ehk silmaümbruse kortsukeste ja lõtvunud naha korrektsioon
 • näo-, kaela- ja dekolteenaha pinguldamine
 • kortsukeste silumine põskedel, -suuümbruses, -kaelal, -dekolteel, 
 • rasedusarmide-, venitusarmide hajutamine kõhul, rindadel
 • põlveümbruse, küünarnukkide naha pinguldamine jm.
   
 • pigmendilaikude hajutamine
 • aknearmide hajutamine
 • healoomuliste nahamoodustiste eemaldamine
  (seborroilised keratoosid, nahanäsad, papilloomid, ksantelasmid, hemangioomid, healoomulised sünnimärgid)
  NB healoomuliste sünnimärkide eemaldamiseks on vajalik dermatoloogi tõend.

   

 

 

 

PLEXR® Plasma stimulatsioon nahas võimaldab:

 - kollageeni kiudude kohest kontraktsiooni

 - kollageeni kiudude ümberstruktureerumist

 - uue kollageeni moodustumist

 - epidermaalse naha uuenemist
 

Selle tulemusena väheneb üleliigne nahk, paraneb naha toonus ning väljanägemine saab värskema ilme. Kortsude silenemine toimub nahapinna vähenemise arvelt.
Antud mehhanismi toimimist demonstreerivad arvukad teaduslikud uuringud.

 

 

 

 

                                           

 

                        Meie endermoloog Tiina enne ja üks kuu pärast PLEXR® Plasma ülalau korrektsiooni.     

 

 

 

                       

                                  

         

                         Klient Maarika enne ja viiendal päeval peale PLEXR® Plasma silma üla- ja alalau korrektsiooni....

 

                        

                                  


                                    ...ja kaks nädalat peale kõrvaesiste kortsude töötlemist.

 

 

 

          

 

            Klient Liis, vanus 34a. Sünnitusest on möödas 7 aastat.

 

           

Näha on kliendi kõht enne ja pärast esimest ja teist PLEXR® Plasma hooldust. Pildil on näha kuidas naba ümbruse nahk on pinguldunud. Muutunud on ka armkoe tekstuur. Tänu kollageeni tekkele on see elastsem ja armi põhjad ei ole enam tervest nahast madalamad.

 

Rasedusarmide mõjutamine on üldiselt pikem protsess ja mida vanem on arm, seda aeglasemad on tulemused.  Et saada suurepäraseid tulemusi teostatakse tavaliselt 3-5 protseduuri. Tänaseks oleme kliendile teostanud kolm protseduuri. Klient on tulemusega rahul. Tahame näha maksimum tulemust ja seepärast plaanime teha veel mõned protseduurid. 

 

 

 

 

                                      

 

 

 

                                

 

 

 

Mida peaks teadma enne protseduurile tulekut?

Soovitatav on protseduurile tulla ilma jumestuseta. Silmaümbrus protseduuride ajal ärge kandke kontaktläätsi. Kehaprotseduurile tulles kanna avaraid riideid, mis ei hõõrdu vastu töödeldud nahka. Päevitamisest peab möödas olema vähemalt 2 nädalat. Protseduuri järgselt ei ole soovitatav päevitada vähemalt kuu aja vältel. Kui päikese käes viibimiseks tekib vajadus, peab töödeldud piirkond olema kaitstud otsese päikese eest ja piikonda tuleb kaitsta kindlasti 50 SPFpäikesekreemiga. Et uuenenud nahk on veel õrn, on soovitatav 6 kuu vältel piirkonda kaitsta 50 SPF faktoriga päiksekreemiga.

 

 

Mis toimub PLEXR® Plasma protseduuri ajal?

Protseduur kestab tavaliselt 1,5-2 tundi, sõltuvalt piirkonnast (piirkondadest). Protseduurile eelneb konsultatsioon, kus pannakse paika töödeldavad piirkonnad ja seletatakse protseduuri käiku. Peale nõusoleku vormi täitmist puhastatakse teie nahk ja kantakse nahale tuimestuskreem, mis jääb nahale 30-40 minutiks. Seejärel teostatakse protseduur, mis kestab keskmiselt 20-60 minutit. Kui on soov tulla ainult konsultatsioonile, saab selleks broneerida eraldi aja. 

 

 

Mis toimub peale hooldust? 

Vahetult pärast protseduuri on töödeldud alad veidi punetavad ja kergelt paistes. Kliendid võivad kogeda kerget ebamugavustunnet, mis tavaliselt kestab mõned tunnid ja turset, mis tavaliselt väljendub silmalaugude protseduuri järgselt 2-3 päeva ja mujal piirkondades 1-2 päeva. Naha pinnale jäävad protseduurist pruunid täpikesed, millest 2-3ndal päeval tekivad koorikud. Pisikesed koorikud kukuvad ära 4-5 päeval. Eakamatel 6-8 päeval. Kogu protsess kokku võtab aega 5-8 päeva. 

 

 

Kui mitu hooldust on vaja teostada, et tulemust näha?

See sõltub kliendi vanusest, probleemi suurusest ja piirkonnast kuhu hooldust teostatakse. Ehki muutusi on näha ka esimese protseduuri järgselt, vajab silmaümbruse ja näo-kaelapiirkond tavaliselt 2-3 protseduuri. Samuti küünarnukid ja põlveümbruspiirkond. Kõhul olevad rasedusarmid annavad nähtava tulemuse teise protseduuri järgselt, aga suurema probleemi korral võib väga hea tulemus vajada ka 3-5 protseduuri.

 


 

Millal võib protseduuri korrata?

Ehki esimesed tulemused on näha juba kuu aega peale protseduuri, võtab uue kollageeni teke nahaaluses koes aega. Nii paraneb tulemus veel 4-6 kuu vältel. Uut protseduuri võib küll teostada ka 1-2 kuud peale eelnevat protseduuri, aga soovitatav on seda teha 4-6 kuud peale protseduuri, kus lõplik tulemus on juba näha.

 

 

 

 

 

Kas PLEXR® Plasma protseduuril võivad olla kõrvaltoimed?

Kuna PLEXR® ei ole invasiivne ega vaja üldanesteesiat või õmblusi, on kirurgiliste protseduuridega võrreldes kõrvaltoimeid väga vähe.

 

Koorikute teke, tursed (eriti silma ümbruses) ja punetus on osa looduslikust paranemise protsessist, mis kaasnevad naha uuendamisega. Tavaliselt kestab kogu protsess kokku 5-10 päeva.

Infektsiooni vältimiseks tuleb hoida töödeldud piirkondi puhta ja kuivana. Ainsad kõrvaltoimed lisaks eespool nimetatud protsessile on väga harvad ja sageli seotud järelravi halva juhtimisega:

- liigne ödeem ehk turse

- punetus töödeldud punktikestes (erüteem)

- põletikuvastane hüperpigmentatsioon 

Erüteem ja hüperpigmentatsioon on rangelt korrelatsioonis kliendi fototüübiga: mida heledam on nahatüüp, seda kõrgem on erüteemi oht, samal ajal kui hüperpigmentatsiooni tõenäosus väheneb. Teiselt poolt, mida tumedam on nahatüüp, seda väiksem erüteemi oht, samal ajal suureneb hüperpigmentatsiooni tõenäosus.

Nende eespool kirjeldatud kõrvaltoimete ilmnemisel ei pea muretsema, sest see on täiesti ajutine ja laheneb aja jookul. Erüteem, töödeldud punktikestes, püsib maksimaalselt 2 kuud ja hüperpigmentatsioon maksimaalselt 6 kuud.

 

 

 

 Vastunäidustused

 

Et PLEXR® Plasma toime on vaid lokaalne ja piirdub epidermisega, on meetod ohutu ja väheste vastunäidustustega. Erinevalt paljudest muudest ravimeetoditest võib PLEXR® meetodit kasutada kõigil nahatüüpidel, välja arvatud väga tumeda nahaga klientidel, sest neil võib tekkida hüperpigmentatsioon (pruunid laigud) või hüpopigmentatsioon ( valged laigud). Vastunäidustused on ka:

 

 • autoimmuunhaigused
 • AIDS/HIV
 • igasugune infektsioon ja palavik
 • südamestimulaator
 • aktiivne herpes
 • vitiliigo
 • rasedus ja imetamine
 • akne ravi Roaccutane ravimiga, A-Retin

 

Kui kliendil esineb herpes viirus, on enne näo- ja silmaprotseduurile tulekut soovitatvav läbi teha nädalane viirusevastane tabletikuur.

 

 

Kui kaua saadud tulemused kestavad?

PLEXR® Plasma protseduurist saadud efekt on jääv. Et aga naha vananemine on dünaamiline protsess, siis sõltuvalt naha uute vananemisilmingute tekkides võib PLEXR® meetodit uuesti korrata. Paljud erinevad tegurid mõjutavad vananemise kiirust ja seega ka tajutavate tulemuste kestvust, näiteks elustiil (suitsetamine, alkohol jne), päikese käes viibimine, rassiline päritolu, geneetikat jne. Tulemuste kestust mõjutavad ka hormonaalsed muutused, ehk näiteks periood enne ja pärast menopausi.

 

 

 

HINNAKIRI

  

  

 

 

Kui Sul tekkis küsimusi, siis kirjuta või helista meile julgelt!
tel 64 67 529
info@roosmarii.ee

 

 

 

                                       

 

                                       
 

 

 

 

 

 

 

 

Tagasi ülesse